Obchody Dnia Strażaka

W sobotę, 14 maja w Nakle nad Notecią strażacy z województwa kujawsko-pomorskiego obchodzili Dzień Strażaka. Ulicami miasta przemaszerował pochód funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i członków Ochotniczych Straży Pożarnych, wraz z przybyłymi na uroczystość gośćmi. Pochód, poprzedzony szykiem kilkudziesięciu pocztów sztandarowych, przemieszczał się z centrum miasteczka do miejscowego Amfiteatru, gdzie miał obyć się apel. Maszerującym towarzyszyło 5 orkiestr dętych, na co dzień skupiających lokalną młodzież i strażackich działaczy OSP.

Na uroczystość przybyli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Zbigniew Sosnowski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Zbigniew Ostrowski, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dariusz Kurzawa, przedstawiciele służb mundurowych współpracujących na co dzień ze strażakami, samorządowcy, przedstawiciele wojewódzkich służb, inspekcji i straży, przedstawiciele organizacji społecznych i wielu innych...

Na ręce druhów z wielu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Minister Sosnowski, Komendant Główny PSP W. Leśniakiewicz i Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego dh Dąbrowski, przekazali listy gratulacyjne od Przewodniczącej Polskiego Zespołu Strażaków Pani Poseł Krystyny Skowrońskiej. Komendant Główny PSP 6 funkcjonariuszom wręczył również dyplomy, świadczące o ich wzorowej postawie i osiągnięciach w realizacji zadań służbowych.

Wśród wyróżnionych znaleźli się również strażacy z terenu powiatu świeckiego:

tekst: strona internetowa KW PSP Toruń

Zobacz zdjęcia >>