Mistrzostwa w biegach przełajowych

21 czerwca 2016r. odbyły się IX Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Strażaków w Biegach Przełajowych na dystansie 5 km. Jak co roku impreza została zorganizowana przez KP PSP w Golubiu-Dobrzyniu. W zawodach wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej PSP, Komend Miejskich i Powiatowych PSP z województwa Kujawsko-Pomorskiego, gościnnie zawodnicy z KP PSP Nowe Miasto Lubawskie (woj. warmińsko-mazurskie) oraz zawodnicy niezrzeszeni. Reprezentacja naszej komendy w składzie: Kunicka Katarzyna, mł. asp. Danielewski Grzegorz, st. kpt. Karwasz Marek, mł. asp. Klemański Marcin, mł. ogn. Sadowczyk Dariusz, w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 8 miejscu z sumą 90 punktów.

W kategoriach indywidualnych dwóch naszych zawodników stanęło na podium.

Kunicka Katarzyna z czasem 24,41 zajęła I miejsce w kategorii Kobiet, a Klemański Marcin poprawił swój zeszłoroczny wynik o 1 min i zakończył bieg z czasem 18,29, co dało mu III miejsce w kat. Senior.

W kategorii Weteranów nasi zawodnicy również wypadli bardzo dobrze:
16. Danielewski Grzegorz 22,27
19. Karwasz Marek 23,11
30. Sadowczyk Dariusz 24,42

Do biegu przystąpiło prawie 120 zawodników.

Podczas imprezy uczniowie klas mundurowych z Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu zaprezentowali pokaz musztry paradnej, a po zakończeniu biegu organizatorzy zaprosili na posiłek regeneracyjny.