„SpoKREWnieni służbą” w ŚwieciuZ okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu dołączyli się do zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Świeciu akcji krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą” , nad którą patronat objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej. Aktywny udział w niej wzięli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji w Świeciu i Chełmnie, druhowie OSP Wielkie Stwolno, żołnierze z jednostki wojskowej z Chełmna oraz strażnicy miejscy ze Świecia.

W sumie ponad 60 osób zdecydowało się uczestniczyć w akcji. Tym samym bank krwi zwiększył swoje zasoby o kolejne 27 litrów. Wynik ten niezmiernie cieszy gdyż krew trafi do osób chorych oraz ofiar wypadków.

Pamiętajmy, iż krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Nie da się jej zastąpić żadnym innym lekiem, dlatego tak istotne jest abyśmy oddawali jej jak najwięcej. Zapraszamy wszystkich serdecznie do dołączenia do grona honorowych krwiodawców.