Wypadek drogowy w Świekatowie25 czerwca 2018 r. o godz. 16.45 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze powiatowej w Świekatowie. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane: zastęp JRG Świecie, OSP Świekatowo oraz OSP Zalesie Królewskie.

Po przybyciu, KDR przekazał, iż w zdarzeniu uczestniczy samochód osobowy Opel, który na łuku drogi wpadł do rowu, cztery osoby podróżujące pojazdem znajdowały się na zewnątrz, jedna znich bez oznak życia, dwójka lekko ranna.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, przystąpieniu do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez zastosowanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej u poszkodowanego bez oznak życia. Po przybyciu zespołu ZRM oraz LPR działania były dalej kontynuowane. Mimo wielkiego wysiłku ratowników nie udało się przywrócić czynności życiowych mężczyzny. Dwójka pozostałych poszkodowanych została zabrana do szpitala.