Nowy samochód pożarniczy OSP w Przysiersku14 grudnia 2018 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysiersku odbyła się uroczysta wigilia. W trakcie uroczystości druhowie przywitali w wyjątkowej oprawie (patrz film) przywieziony od producenta nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo. Była więc znakomita okazja do poświęcenia nowego samochodu przez Proboszcza Parafii Przysiersk.

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo jest wyposażony w napęd na obie osie i czterodrzwiową kabinę przystosowaną do przewozu 6 strażaków. Zainstalowane są radiotelefony. Samochód ma wyciągarkę elektryczną o uciągu 8 ton, zbiornik wodny o pojemności 5 tys. litrów, a do tego 60-metrowy wąż i działko wodno-pianowe, które „wystrzeliwuje” do 3,2 tys. litrów na minutę. Silnik ma moc aż 420 KM.

Samochód z wyposażeniem kosztował nieco ponad milion złotych, z czego większość - aż ponad 700 tysięcy złotych pochodzi z dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, 371 tys. złotych została przeznaczona z budżetu gminy Bukowiec, a 10 tys. zł dołożyły władze powiatu.

Wśród zaproszonych gości byli m.in: Zastępca Kujawsko - Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sławomir Herbowski, Komendant Powiatowy PSP w Świeciu bryg. Piotr Tkaczyński, Wicestarosta Powiatu Świeckiego Pan Franciszek Koszowski, Wójt Gminy Bukowiec Pan Adam Licznerski.