XII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Strażaków w Biegach Przełajowych5 czerwca 2019 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się XII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Strażaków w Biegach Przełajowych. Organizatorem zawodów był Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak, Komendant Powiatowy PSP w Golubiu-Dobrzyniu bryg. Paweł Warlikowski oraz Stowarzyszenie Sportu i Ochrony Przeciwpożarowej „KOPERNIK” reprezentowane przez prezesa Pana Piotra Pietrzaka.

Celem mistrzostw była popularyzacja biegów rekreacyjnych i masowych, promowanie zdrowego i aktywnego wypoczynku oraz zdrowego trybu życia. Ponadto promowanie miasta Golubia-Dobrzynia i jego okolic jako atrakcji turystycznej.

Trasa biegu przebiegała drogami leśnymi. W zawodach wzięli udział strażacy ze wszystkich komend województwa kujawsko-pomorskiego oraz gościnnie z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim (woj. warmińsko-mazurskie). Na dystansie 5 km rywalizowało blisko 100 strażaków.

Startujący zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale i koszulki a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

KATEGORIA KOBIETY

 1. Sylwia Zdrojewska
 2. Dorota Stucka
 3. Ewa Czapiewska-Siekierka

KATEGORIA WETERAN

 1. Janusz Woźniak
 2. Jacek Pawlik
 3. Michał Żyła

KATEGORIA SENIOR

 1. Marcin Klemański
 2. Rafał Szczutkowski
 3. Tomasz Krajewski

KATEGORIA JUNIOR

 1. Łukasz Banaszewski
 2. Mariusz Klakus
 3. Piotr Obarowski

KATEGORIA DRUŻYNOWA

 1. KM PSP Grudziądz
 2. KP PSP Świecie
 3. KP PSP Inowrocław

NAJLEPSZY KOMENDANT - Janusz Woźniak

NAJSTARSZY ZAWODNIK - Janusz Woźniak

Tekst: http://www.golub-dobrzyn.kujawy.psp.gov.pl