Zawody sportowo-pożarnicze21 września 2019 r. na stadionie Wdy Świecie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu świeckiego. Udział wzięło w nich łącznie 14 drużyn w tym 2 kobiece i 12 męskich. Wszystkie startujące drużyny to zwycięzcy gminnych zawodów sportowo-pożarniczych oraz obrońcy tytułów z poprzednich zawodów powiatowych. Podczas zaciętej rywalizacji w konkurencjach: ćwiczenie bojowe i bieg sztafetowy 7x50 m z przeszkodami strażacy mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną. Dodatkowo reprezentacje gmin w osobnej klasyfikacji rywalizowały w musztrze.

Po zakończeniu zawodów i podliczeniu przez komisję punktów, kolejność czołowych miejsc w klasyfikacji generalnej była następująca. W grupie drużyn kobiecych zwyciężyły druhny z OSP Ratownik wyprzedzając reprezentację OSP Krusze.

Mistrzostwo Powiatu w grupie męskiej obronili druhowie z OSP Drzycim, drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Łowinek a trzecie OSP Przechowo.

Musztrę najlepiej wykonały druhny z OSP Krusze i druhowie z OSP Wętfie.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu st. bryg. Andrzej Rafalski oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Janusz Gerke.